Vetura përplaset me autobusin, vdes 22-vjeçari shqiptar

author
0 minutes, 51 seconds Read

Vetura u shpërbë nga përplasja mes dy automjeteve, rrëshqiti në të majtë dhe u përplas kokë më kokë me një autobus që vinte nga ana e kundërt.Nga përplasja fatale në unazën në Piacenza në Itali vdes 22-vjeçari shqiptar Eriselto Neli.

Mbrëmjen e 5 shkurtit, 22-vjeçari ishte në timonin e një kamionçinë BMW dhe ishte nisur për në hyrje të kabinës së pagesës Piacenza Sud në autostradën A1.

Por i riu nuk mundi të shkonte në atë autostradë. Për arsye që po hetohen aktualisht nga oficerët e policisë lokale të Piacenza-s, makina që ai drejtonte rrëshqiti në të majtë dhe u përplas kokë më kokë me një autobus që vinte nga drejtimi i kundërt.Nga përplasja me parakolpin e autobusit, pjesa e majtë e BMW-së është shpërbërë tërësisht dhe 22-vjeçari është katapultuar nga dhoma e pasagjerëve, duke përfunduar i pafuqishëm në asfalt.

Similar Posts