Ballina

“Po kërkoja se ku është djali im dhe nipi”, e mbijet}{uara e aksi}{dentit mes lot}{ësh tregon si rrodhi ngj}{arja në trag}{jed}{inë

Marta Roshaj është një nga udhëtaret e mbij}{etuar në tra}{gj}{edinë e autob}{usit që u përfshi në një aks}{iden}{t tra}{fiku në autost}{radën afër Slavonski Brodit në Kroaci.Në mom}{entin e aksi}{dentit, Roshaj thotë se ishte duke u lutur.Ajo nuk e dinte se çfarë po ndodhte menjëherë pas aksidentit. “Isha duke u lutur. Po kërkoja se ku është […]

Ballina

Driton Kuka pas eliminimit të Majlinda Kelmendit: Mos u hidhëro sot të lutem

Driton Kuka pas eliminimit të Majlinda Kelmendit: Mos u hidhëro sot të lutem Kampionia olimpike e Rio 2016, Majlinda Kelmendi, nuk arrin të vazhdojë tutje garat e xhudos në Lojërat Olimpike Tokio 2020, shkruan Zeri.info. Ajo pësoi humbje në luftën e parë nga hungarezja, Reka Pupp.Një waz-ari i marrë në shënim të artë, bëri që […]

Ballina

Momenti kur Kurti shkoi për vizitë tek të lënduarit në spitalin e Slavonski Brod

Kryeministri Albin Kurti, së bashku me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkovië, ka vizituar bashkatdhetarët e lënduar në aksidentin tragjik në Kroaci, të cilët po marrin trajtim mjekësor në spitalin e Slavonski Brodit. Kurti, e ka quajtur shumë të rëndë ditën e diel, ku mbetën të vdekur 10 persona. “Kjo është një ditë shumë e rëndë, […]

Ballina

E rë}{ndë: Fa}{milja e kërkoi sot g}{jatë gjithë ditës, kjo është 18-vjeçarja në mesin e víkt}{imave në Kroaci

Aksi}{denti i rën}{dë që ndodhi mëng}{jesin e së di}{elës në autos}{tradën Bregana-Lipovac afër Slavonski Brod në Kroaci, u mori je}{tën dh}{jetë koso}{varëve të cilët po udhët}{onin me au}{tobus nga Gjermania për në Kosovë.Gaze}{ta Online ‘Reporteri.net’ mëson nga burimet e saj se në mesin e vik}{ti}{mave është edhe 18-vjeçarja A.Bellanica nga Krusha e Madhe e cila […]

Ballina

I mbij}{etuari nga aks}{identi në Kroaci shpë}{rthen në lot teksa tregon mome}{ntin kur i doli gjumi nga përp}{lasja (Video)

I mbij}{etuari nga aks}{identi në Kroaci shpë}{rthen në lot teksa tregon mome}{ntin kur i doli gjumi nga përp}{lasja (Video) Fidan Hajdari i cili arriti të shp}{ëtoi i gjallë nga ak}{si}{denti tr}{agjik në Kroaci ka treguar tme}{rrin që përje}{tuan derisa autobusi po përp}{lasej.Hajdari ka thënë se në mom}{entin kur ndodhi aks}{ident}{i kishte qenë në gjum}{ë dhe […]

Ballina

“Ne në krye të autobusit dolëm mirë, por ata që ishin poshtë …çka me pa runa Zot!

“Ne në krye të autobusit dolëm mirë, por ata që ishin poshtë …çka me pa runa Zot! Në pansionin Antonio në vendbanimin Slavonski Brod të Brodsko Vinogorje, ku ndodhen 14 të mbijetuar dhe të padëmtuar nga aksi}{denti i tmer}{rshëm në m}{ëngjes që mori dhjetë jetë, ekziston një he}{shtje e friks}{hme dhe mash}{truese, shkruan SBplus i […]

Ballina

Tra}gj{edia e sot}}{me treg}|{on sa shu}{më e duan m}{ërgi}|{mtarët Kos}{ovën

Nga Viktor Buzhala Mërgi}{mtarët e duan fort Kosovên. Më fort se gjith}{çka tjetër. Tra}{gj}{edia e sotme që na pll}{akosi të gjithëve e tregon q}{artazi këtë.Cili nga ne që do ti kishte kus}{htet si ata, do t’i hipte auto}{busit ku janë edhe 70 të tjerë, për ti bë 2000 kil}{metra rrugë. Dhe për të ardhir nga […]

Ballina

Cka i ndodhi Teuta Selimit tash?

Si shumica e fytyrave publike edhe Teuta Selimi ka renë pre e ndryshimeve drastike në pamje.Këtë e vërejmë me postimet e shumta që i bën në rrjetet sociale, ku përveç operacioneve plastike ajo po përdorë edhe photoshop në masë të madhe, shkruan Indeksonline. Ajo pëlqehet nga publiku për zërin e saj të talentuar si dhe […]

Ballina

E rëndë: Mb}{ytet 7-vje}{çari në l}{um (Video)

Një n}{gjarje e rën}{dë ka ndodhur sot në fshatin Moravë të Beratit, ku një 7-vjeçar është mb}{ytur në lumin Osum, transmeton Gazeta SinjaliPolicia e Shtetit në Shqipëri ka njoftuar se i mituri është mb}{yt}{ur gjatë kohës që ka qenë duke u larë në lumin Osum……… Njoftimi i Policisë Trupi i pajetë i vik}{timës, shtetasit N.P., […]

Ballina

Bash po çuditna qysh pe votojnë Agim Bahtirin, Ae dini se aj s’din shkrim e lexim

Bash po çuditna qysh pe votojnë Agim Bahtirin, Ae dini se aj s’din shkrim e lexim Analistët e Debat Plus kanë analizuar zgjedhjet e ardhshme lokale dhe disa nga kandidaturat e mundshme për kryetar të komunave.Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se “PDK mund ta marr për model Agim Aliun e Ferizajt, por as Prizreni, as […]