author

Vazhdon ‘lulëzimi’ i parave false, zbulohen edhe dy raste në Prishtinë

Trendi i parave të falsifikuara po vazhdon të ‘lulëzojë’ në Kosovë, ku qindra e mijëra euro fals vihen përditë në treg. Rastet e tilla raportohen kryesisht nga zyrtarët e bankave në vend, teksa kartëmonedha e cila raportohet më së shumti si e falsifikuar janë ato prej 50 dhe 100 euro, raporton Gazeta Sinjali. Dy raste […]

author

Buci po i vuan “pasojat” e BBVK, Verona i “hakmerret”

Buci ishte njëri nga banorët më të komentuar të edicionit të dytë të “BBVK”. Ai bëri një lojë me Santianen e cila shkoi thuajse përtej pritshmërive. Por duket që e dashura e Bucit po ironizon me këtë pjesë. Në platformën “TikTok” ka publikuar pjesën e këngës të cilën ia ka kënduar Santi Bucit gjatë qëndrimit […]

author

“Keni me pjellë DVR..”- Eskalon Kobra, bërtet në sallën e gjyqit

Dibran Hoxhaj i njohur si “Kobra”, Roland Susuri, Arben Vezaj, Burim Mazreku dhe Jesmir Badalli u deklaruan të pafajshëm lidhur me akuzat për rastin e vrasjes së V.C., më 3 janar 2023 në lokalin “Kobra City” në Prizren. Deklarimin rreth fajësisë, të akuzuarit e bënë në seancën fillestare të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, […]

author

Moti për ditën e nesërme, priten reshje bore

Për të enjten parashikohet të mbajë mot me me vranësira dhe intervale me diell, ku kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale shiu, të cilat në zona të caktuara pritet të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike. Në zonat malore priten reshje bore. Era do të fryjë nga drejtimi […]

author

Dikur shoqe sot sherr me Efin? Mikela: Më mori të dashurin

Së fundmi Efi dhe Mikela janë folur për prishje të miqësisë mes tyre. Nisur nga kjo Mikela së fundmi ka qenë e ftuar tek “Natën me Aulonën”. Ku mes detajeve për lidhjen e saj rreth 1 vit e gjys dhe bashkejtesën ajo është pyetur për marrëdhënien me Efin. ”Efi më ka marrë të dashurin”- ka […]

author

Mozzik lajmërohet nga një vend luksoz: “O shtet shyqyr qe m……

Reperi i njohur kosovar Mozzik, njihet si njëri nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Ai gëzon një karrierë tejet të suksesshme me koncerte e mbrëmje në çdo vend ku ka shqiptar. Krahas jetës profesionale ai merr vëmendje edhe me postime të ndryshme në rrjetet sociale. Mbrëmjen e sotme u lajmërua nga një vend […]

author

Çfarë po ndodh me lidhjen e Kaderit me Lumbardhin?

Një nga çiftet më të njohura të momentit, padyshim që janë Lumbardh Salhiu dhe Kader Kicaj. Ata u lidhen sëbashku në “Big Brother VIP Kosova”, shoun që edhe i bëri të famshëm për publikun e gjërë. Çifti, po e jetojnë marrëdhënien e tyre edhe jashtë mureve të shtëpisë më të famshme, madhe duken mjaftë të […]

author