Uncategorized

Akuzat “bombë” të Gecit në drejtim të Thaçit dhe SHIK-ut: Tregon çfarë ‘zbuluan’ amerikanët dhe pse u burgos “Gjarpri” në Hagë

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci ka kritikuar ish-presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin shqiptar Edi Ramën dhe një pjesë të LDK-së për siç shprehet ai, hapjen e dyerve Serbisë në Kosovë.Geci, për gazetën “Bota sot” është shprehur se, Kosova shpëtoi nga shfarosja serbe falë Amerikës dhe ushtrive që e përkrahën atë për të larguar Serbinë nga Kosova.“Po […]

Uncategorized

Të shtëna me armë, raportohet për dhunë në Afganistan

Në Kabul të Afganistanit janë dëgjuar të shtëna me armë derisa militantët talibanë dhunshëm kanë ndalur një protestë në Afganistanin lindor. Incidentet raportohen derisa fuqitë e huaja po vëzhgojnë çdo veprim të talibanëve për të kuptuar nëse janë duke përmbushur premtimet dhe kanë lënë prapa praktikat e shkeljes brutale të të drejtave të njeriut. Qindra […]

Uncategorized

U largua nga Kabuli, zbulohet vendndodhja e presidentit afgan

Presidenti i Afganistanit, Ashraf Ghani gjendet në Emiratet e Bashkuara Arabe, pasi u largua nga vendi më 15 gusht sapo militantët talibanë hynë në kryeqytetin Kabul.“Ministria e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimi Ndërkombëtar e Emirateve të Bashkuara Arabe mund të konfirmojë se për arsye humanitare, Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mirëpritur presidentin Ashraf Ghani dhe […]

Uncategorized

Rekord i rasteve me COVID-19 në Kosovë, 4 viktima

Rekord i rasteve të reja me Koronavirus është shënuar në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit.Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se katër persona kanë vdekur, derisa 2.110 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, përcjell Bota sot.Ndërsa, janë shëruar 130 qytetarë.Njoftimi i MSH:18 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i […]

Uncategorized

Jep dorëheqje edhe një figurë e PDK-së, kalon në Vetëvendosje

Ka dhënë dorëheqje kryetarja e Forumit të Gruas së PDK-së në Vushtrri, Gjylsime Feka-Ferati.Në letrën e dorëheqjes, të cilën ua ka drejtuar strukturave të degës së PDK-së në Vushtrri, ajo i dëshiron kësaj partie reformim. “Ju njoftoj se jap dorëheqje nga të gjitha funksionet e PDK-së Vushtrri, funksione këto që i kam ushtruar deri më […]