INTERPOL-i lëshoi urdhërarrest për Radojçiqin/ Reagon Vuçiq: Është shumë e çuditshme…

author
1 minute, 4 seconds Read

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se selia qendrore e INTERPOL-it e ka njoftuar se janë futur në sistemin e urdhër arrestit ndërkombëtar të gjithë personat e dyshuar që realizuan sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit.

Në lidhje me këtë është deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiq, i cili theksoi se është e çuditshme që INTERPOL-i ka lëshuar urdhërarrest për Milan Radojçiqin.

Vuçiq gjithashtu theksoi se autoritetet po bëjnë punën e tyre dhe po bëjnë hetime lidhur me rastin në Banjskë në shtator të vitit të kaluar.

“Është shumë e çuditshme (që INTERPOL-i lëshoi ​​një urdhër për Milan Radojicic). Ai nuk është më as nënkryetar i Listës Serbe, por aleat i Vuçiqit. Është pothuajse si Antanta e Vogël, Antanta e Madhe, pra është aleat i Vuçiqit. Sepse ai është aleat i Vuçiqit. çdo gjë ju ka dështuar nëse nuk e keni sulmuar Vuçiqin”, ka thënë Vuçiq në TV Prva.

Vuçiq tha se “autoritetet tona shtetërore po bëjnë punën e tyre dhe po kryejnë një hetim dhe do të veprojnë në përputhje me rrethanat”.

Similar Posts