Lajm i hidhur: Vdes ish ushtari i UÇK-së nga Skenderaj!

author
0 minutes, 33 seconds Read

Ka vdekur ish ushtari i UÇK-së nga fshati Pemishte e Komunës së Skenderajt, Zeqir Loshi, shkruan portali rajoni.org.I ndjeri në kohën kur vendi kishte nevojë për mbrotje dhe çlirim, ai bashkë me shumë bashkëluftëtarë veshen uniformën e UÇK-së.Lajmin e vdekjes e Zeqirit e kanë dhënë familjaret përmes një postimi në rrjetin social “facebook”.

“Të Allahut jemi, dhe te ai do kthehemi. Ju njoftojmë se sot me datën 28.01.2024 ka ndërruar jetë Baba, mixha dhe vëllau i jonë Zeqir Qazim Loshi. Per varrimin e te ndjerit do t‘ju informojna me kohë”, thuhet në njoftimin e familjes Loshi.

Similar Posts