Konfirmohet, Kurti takon Lajçakun

author
0 minutes, 36 seconds Read

Qeveria e Kosovës e ka konfirmuar takimin ndërmjet kryeministrti Albin Kurti dhe emisarit të BE-së për dialogun mes Kosovës e Serbisë, Mirolsav Lajçak.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak”, thuhet në njoftimin e qeverisë.

Takimi pritet të zhvillohet në orën 15:00.

Gjithashtu Lajçak pritet që këtë të martë të zhvillojë takim edhe me zëvendëskryeministri Besnik Bislimi.

I dërguari evropian për dialogun Kosovë-Serbi, viziton sot Kosovën, pasi që një ditë më parë ka qëndruar në Beograd, ku ka takuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Similar Posts