I vdiq pacientja në duar, stomatologu e vazhdon punën qetësisht (VIDEO)

author
0 minutes, 52 seconds Read

Stomatologu Xhavit Karaxha, ndaj të cilit janë duke u zhvilluar hetimet për “trajtim të pa ndërgjergjshëm” ndaj pacientës e cila humbi jetën në ordinancën e tij verën e kaluar, po e vazhdon punën normalisht.

Në gushtin e 2023-ës, në ordinancën “Doktorat” vdiq Leonora Shala, 35 vjeçare, raporton Kiks Kosova.

Ajo pësoi shok pas marrjes së injeksionit për mpirjen e dhëmbit. Nga Malisheva, Shala u dërgua në QKUK pa shenja jete duke mos iu dhënë fare ndihma e parë.

Gjashtë muaj më vonë, i njëjti stomatolog dhe në të njëjtin vend po e vazhdon punën e tij qetësisht.

Kamera e fshehtë e Kiks Kosovës e ka kapur momentin kur një paciente kërkon nga stomatologu Xhavit Karaxha të bëjë pastrim të dhëmbëve.

Por Karaxha, i cili nuk ka licencë për ordinancën e tij, fshihet para kamerave me logo të Kiks Kosovës, duke u mbyllur në shtëpi.

KLIKO KETU NE KOMENT

Similar Posts