Aksident i rënd : Dalin detaje të reja për gjendjen e 2 vajzave binjake

author
0 minutes, 35 seconds Read

Një aksident i rëndë është regjistruar rreth orës 16:45 në aksin rrugor “Belsh-Kuçovë” ku një makinë ka dalë nga rruga dhe më pas është përfshirë nga flakët.

Për shkak të aksidentit janë plagosur 4 pjesëtarë të një familjeje, mes tyre dhe vajzat binjake 8-vjeçe.

Katër të plagosurit e familjes Metaj u transportuan drejt Spitalit Rajonal Berat dhe menjëherë janë futur në sallën e operacionit.

Burimet bëjnë me dije se ata kanë pësuar plagë të shumta në kokë dhe se në gjendje më të rënduar janë nëna dhe 1 nga vajzat binjake. Të plagosurit po mbahen nën monitorim ndërkohë po u bëhen ekzaminimet e nevojshme.

Similar Posts