Një tërmet i fortë godet Austrinë, epiqendra afër Vjenës

author
0 minutes, 25 seconds Read

Një tërmet i fortë godet Austrinë, epiqendra afër Vjenës

Një tërmet i fortë relativisht i fortë ka zgjuar mëngjesin e sotëm banorët e Austrisë.

Tërmeti ndodhi rreth orës 03:00 të mëngjesit.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.5 sipas shkallës Rihter, me epiqendër 12 kilometra në jugperëndim të qytetit të Ternitz, i cili ndodhet midis Gracit dhe Vjenës, sipas faqes së internetit të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Nuk është raportuar për dëme materiale.

Similar Posts