7 të arrestuar për shpërlarje parash, ja emrat katër prej tyre

author
0 minutes, 33 seconds Read

7 të arrestuar për shpërlarje parash, ja emrat katër prej tyre

Shtatë persona janë arrestuar sot nga policia, pas aksionit të ndërmarrë nga Prokuroria Speciale.

Ata dyshohen disa vepra penale si “Hyrje në sistemet kompjuterike’’, ‘’Mashtrimi’’ dhe ‘’Shpëlarje e parave’’.

Ky aksion është zhvilluar në shtatë lokacione.

Gjatë aksionit janë konfiskuar: disa vetura, armë, municion, mjete të konsiderueshme materiale, si dhe prova të tjera materiale të cilat dyshohen se janë përdorur për kryerjen e veprave penale, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Speciale.

Gazeta ka mësuar se katër nga shtatë personat e arrestuar janë: Naser Smaji, Muhamet Drakobuzhda, Dalip Beqiri dhe Kushtrim Sojeva.

Similar Posts