Vdes i mbijetuari i masakrës së Pastaselit dhe dëshmitari i Tribunalit të Hagës

author
0 minutes, 25 seconds Read

Ka vdekur Beqir Krasniqi, i mbijetuari i masakrës së Pastaselit dhe dëshmitari i Tribunalit të Hagës.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi përmes një postimi në Facebook.

Latifi ka ndarë ngushëllime për familjen e të ndjerit dhe ka kujtuar masakrën në Pastasel dhe se si shpëtoi Krasniqi.

Në ditën kur forcat barbare serbe ekzekutuan dhe masakruan 106 qytetarë shqiptarë në fshatin Pastasel, Beqir Krasniqi ishte i mbijetuari i asaj masakre të tmerrshme.

Similar Posts