Do hyj me tanga, aktorja e njohur konfirmon pjesmmarrjen ne BBVA3?

Përgjigja e saj ngjalli mjaft polemika:“Po ti çke me mua more Ronaldo, pse na nxjerr surprizat kështu,” tha Cubi duke nënkuptuar që mund të jetë dhe ajo pjesë e spektaklit më të ndjekur në Shqipëri. Aktorja shtoi:Një gjë është e sigurt, unë do të futem me tanga Kjo deklaratë e Cubit erdhi pas diskutimit që […]

Kurti: Kosova nuk i harron e as nuk i falë krimet e kryera nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përkujtuar masakrën në Rogovë të Hasit, Goden e Bishtazhin të Gjakovës.Në 25 vjetorin e këtyre maskrave, Kurti ka thënë se Kosova nuk i harron e as nuk i falë krimet e kryera nga Serbia. Shkrimi i tij i plotë: Përvjetorët na i përtërijnë plagët e luftës. Plagët e krimeve […]

“Skemë propagandistike” e BDI-së/ A u paguan Haxhiu, Kelmendi, Buzhala e Fevziu për “jehonën” e zgjedhjes së Xhaferit kryeministër teknik?

Faqja në rrjetet sociale “PortalX” ka realizuar një storie duke treguar anën e kundërt të asaj që e pamë të dielën. Aty gazetari tregon se si gjithë kjo ngjarje ishte një plan mirë i organizuar propagandistik i BDI-së me moderator Artan Grubin. 👇] Madje, gazetari i “PortaliX” pyet gazetarët pjesëmarrës në ngjarje nëse janë paguar […]

“O Xhavit ‘Zeka’”/ Vjen një reagim i ashpër kundër Xhavit Halitit që “injoroi” emrin e Tahir Zemajt, përmendet shtabi i Rognerit

Ish-kryeshefi i Shtabit Oparativ të Rrafshit të Dukagjinit dhe njëherit ish-komandanti i njësiteve operative të UÇK-së në Lugun e Baranit, Major Nazir Ramabaja i ka reaguar ashpër deputetit të PDK-së, Xhavit Haliti.Ky i fundit, në përkujtimin e Betejës së Loxhës, nuk e përmendi fare emrin e Kolonel Tahir Zemajt, me të cilin identifikohet kjo betejë. […]

Zbulohet kush është e dashura e Robert Berishës

Këngëtari i njohur shqiptar, Robert Berisha, feston ditën e sotme (e diel) ditëlindjen. Ai ka mbushur plot 46 vite jetë dhe me këtë rast ka marrë një dedikim të veçantë nga partnerja. Ana Skrel siç shihet është e dashura e re e artistit, e cila e ka uruar përmes një postimi në InstaStory. “Urime ditëlindjen […]

Kur Dafina publikonte video nga shtrati, ja kush po ia prekte të pasmet asaj

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri para pak ditësh ka publikuar bashkpunimin e saj me Kiden. Bashkpunim ky i cili pat edhe kritika pasi shume fansa kan pritur nje kenge me ‘hit’, shkruan InfoKosova. Format trupore të Dafinës janë mjaftë të mira, madje edhe po i ekspozon çdo herë. Ndryshe, në fund të videos e […]