E rëndë: Djali vret babanë e tij dhe poston video me kokën e prerë

author
1 minute, 47 seconds Read

Një burrë nga Pensilvania, SHBA, ka vrarë babanë e tij 68-vjeçar dhe më pas ka postuar një video në YouTube, duke treguar kokën e prerë të tij, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Sipas Daily Mail, 32-vjeçari Justin Mohn, i preu kokën babait të tij, një punonjës federal i quajtur Michael, në shtëpinë e tyre në Leviton të hënën pasdite.

Më pas, ai bëri videon e neveritshme në të cilën fajësoi qeverinë federale për emigrantët e paligjshëm, që ai beson se po shkatërrojnë SHBA-në.Videoja e tmerrshme 14-minutëshe, e cila u hoq të martën tregon Mon duke mbajtur një qese plastike me kokën e të atit.

“Ky është kreu i Mike Mohn, një punonjës federal prej 20 vitesh dhe babai im. Tani ai është në ferr ku do të kalojë përjetësinë si tradhtar i vendit të tij”, tha ai në video.

Mon më pas ofron një shpërblim prej 1 milion dollarësh, për këdo që vret një zyrtar të lartë qeveritar, siç është drejtori i FBI-së ose Prokurori i Përgjithshëm i SHBA.

Trupi i 68-vjeçarit, u gjet në banjën e shtëpisë së familjes në Leviton nga policia.

32-vjeçari u arrestua mbrëmjen e ardhshme dhe autoritetet arritën shpejt të konfirmonin se videoja tronditëse që ai kishte ngarkuar në llogarinë e tij në YouTube me 115 ndjekës ishte dëshmi e krimit të tij të tmerrshëm.

Në delirin e tij para kamerës, Moh i referohet “ushtrisë së emigrantëve të paligjshëm” që shkelin kufirin amerikan, ndërsa flet për tradhtinë e administratës Biden që dëshiron të dërgojë ushtarë amerikanë jashtë vendit për të luftuar për Ukrainën.

Ai ka shfaqur shenja të paqëndrueshmërisë mendore në të kaluarën, pasi kishte tentuar të padiste qeverinë amerikane, duke kërkuar 10 milionë dollarë dëmshpërblim për marrjen e një kredie studentore.

(Kosova Sot Online)

Putini planifikon të vizitojë Turqinë
Putini planifikon të vizitojë Turqinë Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do ta…

Similar Posts