Ballina

Britania e Madhe Merr Vendimin e Madh ndaj B.E-së: “Nuk ju takon juve që të…”

Një zënkë diplomatike ka hspërthyer mes Mbretërisë së Bash.kuar dhe Bashkimit Europian përsëri, pasi Foreign Office nuk i ka dhënë privilegjet dhe kredencialet përfaqësuesit të Bashkimit Eu.ropian në Londër sipas Konventës së Vjenës. Në Bruksel janë të z3mëruar nga ky 1ncident dhe ka pr0testuar Josep Borrell, transmeton Gazeta Metro..K liko reklamen dhe shiko videon e […]

Ballina

Izraeli Paralajmëron Stërv.itje Masive Ush.tarake / “Do Të Jemi Gati për ditët që do e bëjmë në….”

Kjo është pa mëdyshje edhe porosi e rëndësishme që i dergohet Hezbollah në veri, Sirisë në lindje dhe duket sheshit Iranit, si në afërsi e në largësi. F0rcat e Mbr0jtjes së Izraelit po përgatisin një stërvitje masive lutfarake, të planifikuar verën e këtij viti..K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Stërv.itja pritet të […]

Ballina

Turqia Jep Paralajmërimin e F.ortë / “Nuk do të L.ejojmë Greqinë për të Realizuar….”

“Turqia ka të drejta dhe interesa jetësore në Detin Egje gjysmë të mby.llur, ku mbizotërojnë rrethana të veçanta gjeografike,” tha zëdhënësi i ministrisë së punëve të jashtme të Turqisë Hami Aksoy. Ai shtoi se “ujërat territoriale në Detin Egje nuk duhet të shtrihen në mënyrë të njëanshme në një mënyrë për të kufizuar lirinë e […]

Ballina

Kujdes nëse ju ndodhë që bolieri juaj lëshon këtë tingull, hiqeni menjëherë nga korrenti

Në rast shpërthimi, bolieri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë nëse piqen kushtet. Sipas ekspertëve, bolieri mund të shpërthejë për shkak të defekteve dhe parregullsive..K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Në rast të ngrohjes së pakontrolluar të ujit, të cilën mund ta identifikoni në bazë të […]

Ballina

Cfarë nuk shkon me Baton Haxhiun, flet “rënd” edhe për këtë president…

Gazetari Baton Haxhiu thotë se pavarësisht ardhjes së Joe në krye të Shpijes Bardh, politikat e SHBA për Ballkanin nuk do të ketë ndonjë ndryshim të madh. Në një interviste për Euro News Albania, Haxhiu thotë qëllimi kryesor i administratës së re do të jetë dhënia fund e armiqësive në Ballkan dhe për këtë ai […]

Ballina

Kjo ishte fjala e fundit që e tha Ibrahim Rugova

Sot janë bërë 15 vite nga ndrrimi jetes e ish-presidentit, Ibrahim Rugova,Ai vuante nga një sëmu je e rëndë e cila ishte edhe vdeprurëse për të.Edhe pse ishte diagnostifikuar më këtë sëmu je, Rugova nuk e ndali aktivitetin e tij politik, duke i prirë delegacionit t; Kosov;s në negociatat për pavarësinë e Kosovës..K liko reklamen […]

Ballina

Kë zgjedhin vajzat gjermane, shqiptarin apo serbin? Eksperimenti që do t’ju befasojë

Një eksperiment social është realizuar nga disa you tub-ier të njohur në rrugët e Gjermanisë.Në fokus kanë qenë dy djem, të cilët përkatësisht janë quajtur si një shqiptar dhe një serb. Të dyve u janë dhënë flamujt e shteteve përkatëse dhe vajzat e djemtë gjermanë duhet të zgjedhin.Djalin shqiptar, apo djalin serb? Flamurin shqiptar apo […]

Ballina

EKSKLUZIVE: Ja si duket brenda dhomes ku po mbahet Hashim Thaçi (FOTO)

Speciale ka publikuar aktvendimet per Hashim Thaçin dhe ish-komandantet e UÇK-se. Keta te fundit prej disa javesh tashme ndodhen ne haege, ne pritje te nisjes se gi ykq imit.Dhoma ku ata po mbahen gjendet jashte Ha,ges,ne periferi, me saktesisht ne Haaglanden te Scheveningen.Haaglanden eshte nje b rgug unik ne Holande.Ai eshte i vetmi qe ka […]