Ballina

EKSKLUZIVE: Takohet Albin Kurti dhe Endrit Thaçi djali i Hashim Thaçit?

Albin Kurti, Vjosa Osmani, Glauk Konjufca, Donika Gërvalla, e Saranda Bogujevcin, u takuan mëngjesin e së dielës. Mbrojtja e afërt shtetërore ka zënë vendin. K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Kjo pasi brenda ketij lokali ne kryeqytet, gjenden politikanët të cilët i fituan zgjedhjet e 14 shkurtit, e synojnë pozitat më të […]

Ballina

Bota do shkaterrohet, Ja data ?

Atmosfera e Tokës aktualisht është shumë e pasur me oksigjen, por nuk ka qenë gjithmonë kështu dhe nuk do të mbetet e tillë. Studimi i ri tregon se për një miliard vjet do të ketë aq pak oksigjen saqë shumica e organizmave aerobike shumëqelizore të varur prej tij do të zhduken.K liko reklamen dhe shiko […]

Ballina

Gjakovari bleu një mijë euro gruan nga Shqipëria, por më pas i ndodhë e papritura

Në një emision televiziv në Shqipëri, është shfaqur Afrimi, një qytetar nga Gjakova që kishte një histori të jetës shumë interesante. Atij i vdes gruaja, nëna dhe vajza. Duke qenë në gjendje të vështirë, djali i tij vendosi ta martojë me një grua nga Shqipëria. K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Në […]

Ballina

Sa ngushtë e shkurtër është veshur sugarica e Shyhretes

Shyhrete Behlulit i janë rritur fëmijët, madje edhe i janë martuar. Reputacioni i nënës së tyre u ka ndihmuar shumë në jetën e tyre, pasi që kudo që shkojnë identifikohen si ‘fëmijët e Shyhretes’.Kliko reklamen dhe shiko fotot e sugarices te shyhrete behlulit⬇️⬇️ Shyhretja dhe bashkëshorti saj Luani kanë dy djem e tre vajza, të […]

Ballina

Harrojeni Prekazin , Vjen lajm i hidhur nga Peja , sapo vdiq kjo figure shume e dashur

Ka vdekur profesori dhe intelektuali nga Peja, Prof.Dr. Zejnullah Gruda.Lajmin për vdekjen e kanë bërë të ditur miqtë e tij të afër. Po ashtu për vdekjen e tij ka reaguar edhe kryetari i Pejës Gazmend Muhaxheri. K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Muhaxheri tha se Gruda ishte njëri ndër profesorët pejanë më […]

Ballina

NGUSHËLLIME / Vdesë Profesroi i njohur në ditën e 7 MARSIT

Ka vdekur profesori dhe intelektuali nga Peja, Prof.Dr. Zejnullah Gruda.Lajmin për vdekjen e kanë bërë të ditur miqtë e tij të afër. Po ashtu për vdekjen e tij ka reaguar edhe kryetari i Pejës Gazmend Muhaxheri. Muhaxheri tha se Gruda ishte njëri ndër profesorët pejanë më të shquar.“Prehu në paqe profesor i dashur, Zejnullah Gruda. […]

Ballina

Shok Për Serbinë: Shqipëtarët Po Trajnohen Ne Perëndim Që T’i Bashkojnë Teritoret E Tyre

Ushtrimet e përbashkëta të KFOR-it, EULEX-it, të F0rcave të Sigurisë të Kosovës dhe të Policisë së Kosovës, me emrin “Shpata e argjendtë” portali serb Informer e sheh si përgatitje të shqiptarëve të Kosovës për përgatitje lutfarake për ta marrë me armë veriun,K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Sipas këtij portali , qëllimi […]

Ballina

Mustafa Nano Ofendon Rende Shqiptaret E Lugines Se Presheves !! Nuk Kursen Fjalet Me Te Renda…

Në për.puthje të plotë me këto orien time, Mustafa Nano u rreshtua në taborin e serbëve që kër.kojnë nga shqiptarët e Luginës së Pre.shevës të harrojnë Tiranën, të harrojnë Prishtinën dhe të inte grohen në Serbi, ndërsa marrë.dhëniet shqiptaro serbe t’i traj.tojnë pa prezencën e shqiptarëve nga Kosova dhe Lugina e Preshevës! K liko reklamen […]

Ballina

EKSKLUZIVE: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani takohen dhe marrin kete vendim te papritur

I pari i Levizjes Vete.vendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se konsti.tuimi i institucioneve do te behet sa me shpejte qe te jete e mundur, por kjo varet edhe nga aspekti pro.cedurial. Kete Kurti e ka thene pas takimit qe ka pasur men.gjesin e sotëm me Vjosa Osmanin, Glauk Konjufcën, Donika Gër vallen e Saranda Bogujevcin.K […]

Ballina

Kryetari dhe kryesia e re e LDK-së, veprimtari alarmon dhe thotë se po bëhet qëllimshëm

. Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë Kuvendin Zgjedhor për zgjedhjen e kryetarit të ri, më 14 mars të këtij vitit. K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ E, kur kanë mbetur edhe pak ditë, zyrtar të këtij subjekti kanë paralajmëruar se edhe me tej ekzistojnë klane brenda partisë. Kështu ka deklaruar, […]