Vrau mbesën 11-vjeçare, daja mbërrin fshehurazi në burgun e veçantë

Vrasësi i 11-vjeçares Vasilika nga Myrtia e Ilisë, ka mbërritur dje në burgun e Grevenit, pa i thënë as fjalën më të vogël policisë. 37-vjeçari ndodhej deri pardje në Drejtorinë e Policisë së Ilisë – nën masa të forta sigurie dhe herët në mëngjesin e së dielës u vendos transferimi i tij fshehurazi në Patra, […]

author

Tragjike: Vetëvritet me armë zjarri një grua

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një person dyshohet se i ka dhënë fund jetës së saj, raporton Gazeta Sinjali.Sinjalizuesit e Sinjalit kanë bërë me dije se bëhet fjalë për një grua, e cila u gjet pa shenja jete në rrugën “Beteja e Jeshkovës”, rreth orës 06:00 të mëngjesit. Në […]

author

Prishtina nuk gjen qetësi: Sërish të shtëna me armë zjarri, arrestohen tre persona /DETAJET

arrestohet-njeri-nga-gjashte-familjaret-qe-u-shpallen-ne-kerkim-nga-policia,-pas-nje-perleshje-ku-u-perdoren-armet-ne-prizren.Disa ditë pas të shtënave me armë zjarri që trazuan Bregun e Diellit në kryeqytet, mbrëmë ka pasur sërish gjuajtje me armë.Policia është aktivizuar dhe ka arritur t’i arrestojë tre persona, raporton Gazeta Sinjali. Tre të dyshuarit janë kapur në një veturë, ku u gjet një armë zjarri, fishekë e gëzhoja.Lajmin e ka konfirmuar edhe […]

author

Besi shfaqet me personin e zemrës, kështu po e thërret

Besi shfaqet me personin e zemrës, kështu po e thërret Aktori dhe këngëtari i njohur Bes Kallaku kohës së fundit është mjaftë aktiv në botën e showbizit. Këngëtari ka ndarë një moment me ndjekësit teksa shihet në krahët e gjyshes së tij Iljës, shkruan Kosovarja. Besi disa herë ka treguar lidhjen e ngushtë që gëzon […]

author

Gjykata Speciale ia jep paralajmërimin e fundit Nasim Haradinajt

Kryetarja e Dhomave të Specializuar, Ekaterina Trendafilova ka lëshuar paralajmërimin e saj të fundit për Nasim Haradinajn, pasi ky i fundit është paraqitur në intervista për media. Në njoftimin e Gjykatës Speciale thuhet se nga Haradinaj kërkohet që tu përmbahet të gjitha kushteve të përcaktuara në vendimin për lirimin e tij. “Më 13 qershor 2024, […]

author

Ky është vendimi i fundit nga Specialja për Thaçin dhe Veselin

Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë kanë marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin. Në dy vendime të ndara, kryetari i trupit gjykues, Charles Smith më 14 qershor 2024 ka obliguar Zyrën e Prokurorit të Specializuar që dorëzimet e veta […]

author