Ballina

Sputnik: Dinastia serbe, Karagjorgjeviq dhe familja e tenistit, Novak Gjokoviq janë me prejardhje shqiptare

Mediat serbe dhe ruse, B92 dhe Sputnik raportojnë se profesori me prejardhje boshnjake nga Sarajeva, Besim Spahiq, ka thënë se dinastia serbe, Karagjorgjeviq dhe familja e tenistit Novak Gjokoviq janë me prejardhje shqiptare.

Ai kohë më parë në një tribunë të mbajtur ka nxjerr në pah shumë të dhëna sipas të cilave praktikisht gjithçka rrjedh nga shqiptarët, thekson portali më i madh rus, Sputnik, transmeton lajmi.net.