Ballina

Njihuni me francezin që di shqip e tani quhet Adem, ai dëshiron të martohet vetëm me shqiptare (VIDEO)

Një djalë nga Franca ka ndërruar emrin nga Thomas Noel në Adem, e përveç emrit ai ka ndërruar edhe fenë nga katolik në mysliman. Përveç tjerash, ai di të flasë gjuhën shqipe e ka mësuar edhe për kulturën shqiptare.

Francezi të shtunën në emisionin “Fol Shqip Show”, të RTV21 tregoi arsyet se pse e ka mësuar gjuhën shqipe. Ai tregoi se ka vizituar Kosovën disa herë dhe përmendi se qyteti që i ka pëlqyer më shumë është Vushtrria, shkruan rtv21.tv