Fox: Gruaja që vdiq në Brezovicë ishte skiatore e famshme në Amerikë

author
0 minutes, 24 seconds Read

Mediat amerikane i kanë dhënë jehonë vdekjes së skiatores në Brezovicë.

Skiatorja e njohur amerikane Katherine “Kasha” Rigby vdiq pas një orteku gjatë skijmit në Brezovicë, raporton Sinjali.

Për këtë ka raportuar edhe mediumi, Fox News.

Në mediat amerikane dhe ndërkombëtare thuhet se Rigby ka qenë pjesëmarrëse në shumë gara amerikane dhe ndërkombëtare.

54 vjeçarja ndërroi jetë pasditen e të mërkurës në zonën “Foleja e Shqiponjave” në Brezovicë.

/GazetaSinjali/

Similar Posts