Sport

Pas fitores së madhe, Khabib me lot në sy tregon këtë ngjarje të dhímshme! (Video)

Khabib Nurmagomodov ka fituar kundër Justin Gaethje në UFC 254 në luf tën e zhvilluar në Abu Dhabi ,SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive Nurmagomedov në rundin e dytë e la pa ndjenja Justin Gathje për ta fituar këtë lu ftë.SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive

Sport

Kampioni me start perfekt në Ligën e Kampionëve

Bayern Munchen e ka deklasuar me rezultat 4-0, Atletico Madridin duke marrë kështu një fitore tepër të madhe në ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve në kuadër të Grupit A. Me herët në këtë grup Salzburg-Lomotiva e Moskës ndanë pikët pasi që ndeshja përfundoi me rezultat 2-2 Bayern Munchen e ka nisur në mënyrën […]

Sport

Edhe kjo ngjan, sportisi i njohur mohon orgjinën shqiptare: Jam…

Ish-peshëngritësi i njohur Pirro Dhima i është rikthyer edhe njëherë debatit mbi origjinën e tij, që pak ditë më parë shkaktoi reagime të shumta në të dyja anët e kufirit. “Unë jam një grek i lindur në Shqipëri”. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Ishte kjo përgjigja që Pirro Dhima i dha gazetares greke Elena Akrita, […]

Sport

Ishte pritur nga klubi turk me bakllava, por bën debutim skandaloz EMRI

Kevin Mirallas ishte pritur ngrohtë te skuadra turke, Gaziantepi me bakllava. Megjithatë, ish-futbollisti i Evertonit dhe Fiorentinës nuk ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme te klubi elitar turk, shkruan “Zeri.info”. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Që në minutën e 28-të, ai mori karton të kuq dhe u largua nga loja. Fillimisht, në […]

Sport

Mourinho e fajëson edhe Gareth Balen për barazimin dramatik të Tottenhamit

Jose Mourinho është i zemëruar me Gareth Bale që nuk e ka nisur mbarë aventurën te Tottenham. Ishi i Real Madridit debutoi të dielën mbrëma kundër West Ham United, duke u inkuadruar në lojë në minutën e 73’, kur rezultati ishte 3-0 për Tottenhamin. Jose Mourinho është i zemëruar me Gareth Bale që nuk e […]

Sport

E pabesueshme cka i ndodhi Milot Rashices tash! VIDEO

Vetëm në sekondën e fundit dhe ditën e fundit të afatit kalimtar, Milot Rashica nuk arriti të vishte fanellën e Bajer Leverkusenit. Vendimi për t’i thënë lamtumirë Werder Bremenit është shtyrë vetëm pasi klubet nuk kishin rënë dakord për disa detaje të fundit. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON “Ajo që ndodhi kaq afër vijës së […]

Sport

Kjo qe tha Milot Rashica do iu befasoje per Robin Krasniqi

Boksieri, Haxhi Robin Krasniqi të shtunën që lamë pas ka arritur njërin nga sukseset më të mëdha në karrierën e tij duke u shpall kampion i botës në kategorinë gjysmë të rëndë KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Pas këtij suksesi, shumë figura të njohura i dhanë mbështetje maksimale derisa erdhi edhe në vendlindje, duke e […]

Sport

Kemal Ademi thyen heshtjen: Mund të luaj për Kosovën, do të vendosi pa e stresuar vetën

Kemal Ademi pritet të jetë lojtari i ri i Kosovës, por ende ai nuk e ka konfirmuar një gjë të tillë. Sulmuesi nga Kosova ka kompletuar transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce nga Baseli i Zvicrës.24-vjeçari është në listën e Kosovës dhe Telegrafi ditë më parë mori vesh se ai ka kontaktuar presidentin Agim Ademi për […]

Sport

Lazio fton Vedat Muriqin për ndeshjen ndaj Sampdorias, ai mund të debutojë në Serie A këtë fundjavë

Lazio ka publikuar skuadrën që do të udhëtojë të luajë ndaj Sampdorias të shtunën nga ora 18:00, ku në mesin e të ftuarve është edhe Vedat Muriqi. Serie A si shumë liga të tjera në Evropë rikthehet këtë fundjavë pas një pauze dy javore, ku u zhvilluan ndeshjet e kombëtareve në Ligën e Kombeve.Të shtunën […]

Sport

Zbulohet data e sakte, Ja kur fillon bora ne Kosove VIDEO

Tahirsylaj ka theksuar se do të ketë një ulje të temperaturave si të atyre minimale ashtu edhe të temperaturave maksimale. Ai ka bërë të ditur temperaturat minimale do tëjenë nga 6 deri në 8 gradë celcius ndërsa maksimalet nga 16 deri në 18 gradë celcius. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON “Moti do të vazhdojë të […]