Lajme

Edhe ky rast i rende ndodhi tash ne LDK VIDEO

Kryetari i Istogut, Haki Rugova, një drejtor dhe një zyrtar ligjor, janë arrestuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare, konflikt interesi dhe falsifikim dokumentesh. Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi “Mund të konfirmojmë se hetuesit e drejtorisë për krime ekonomike dhe korrupsion, më 9.10.2020, kanë intervistuar […]

Lajme

A e keni ditur? Këta janë politikanët kosovar që jetojnë me dy gra

Në Kosovë, legjislacioni në fuqi nuk e lejon martesën me më shumë se një person.Por disa nga politikanët e vendit tonë, preferojnë poligaminë duke e shkelur ligjin. Disa nga këta politikanë në kulmin e karrierës së tyre vendosen të bashkëjetojnë me aktore, modele por pa u divorcuar nga gratë. Kliko reklamen dhe shiko videon e […]

Lajme

Ndodh edhe kjo! “Presidenti Thaçi blen lule në vlerë 4 mijë euro“

Përmes një postimi të publikuar në faqen zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, ZPRK-ja ka bërë me dije fillimisht janë ndarë shtatë mijë euro për këtë tender, por që në fund është nënshkruar për rreth 4 mijë.Fituese e këtij tenderi është shpallur kompania N.P.T “Agrocoop”. Kontrata është nënshkruar për 12 muaj.Kliko reklamen dhe shiko […]

Lajme

Vuciq angazhon shërbimet sekrete, zbulohet çfarë dëshiron t’i bëjë Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur sot për një skenar të sulmeve ndaj serbëve në Kosovë për të cilat sipas tij kanë paralajmëruar shërbimet sekrete serbe.“Nuk do të ketë Olujë (aksioni i forcave ushtarake kroate në vitin 1995), të re, e as pogrom ndaj serbëve në Kosovë dhe Metohi”, Kliko reklamen dhe shiko videon […]

Lajme

Nuk do ta besoni sa miliarderë ka Zvicra dhe sa janë pasuruar gjatë pandemisë

Numri i miliarderëve në Zvicër po rritet. Pasuria e të gjithë miliarderëve është rritur pavarësisht nga kriza e koronavirusit.Që nga prilli i vitit 2020, në Zvicër tashmë jetojnë 37 miliarderë, ose dy më shumë se një vit më parë dhe 4 më shumë se para dy vitesh, Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi […]

Lajme

Vjen një lajm i mirë për liberalizimin e vizave

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, të premten ka biseduar edhe me homologun e saj portugez, Ministrin e Jashtëm të Portugalisë, Augusto Santos Silva.Një bisedë të tillë kryediplomatja kosovare e ka zhvilluar me rastin e 12 vjetorit të marrjes së njohjes së pavarësisë nga Portugalia. Kliko […]

Lajme

Paga e gruas së Avdullah Hotit është mbi 7 000 Euro, sa 14 familje në Kosovë

Hoti i cili njihet për qetësinë e tij në publik dhe si i suksesshëm në punën e tij se këshilltar, ministër dhe tash kryeministër është njeri familjar he pa ska ndale të shumta. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi Ai është i martuar më bashkëshorten e tij Servete Ukaj – Hotin e cila […]

Lajme

Ramiz Lladrovci kërkon ti ndërtohet një statuj ‘Heroit’ Hashim Thaçi, si mendon ju>?

Ramiz Lladrovci kërkon ti ndërtohet një statuj ‘Heroit’ Hashim Thaçi, si mendon ju>? Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka folur për daljen e presidentit Hashim Thaçi. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi Lladrovci mendon se i pari i Kosovës ka dhënë një kontribut të madh per vendin saqë në çdo qytet dhe fshat […]

Lajme

8 orë para vdekjes secilit njeri do ti dhemb jashtëzakonisht shumë kjo pjese e kokës

Shikimi i paqartë ose humbja e shikimit : Fillimi i një god.itje në tru mund të çojë në h umbjen e shikimit në njërën ose të dy sytë. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi 44% e njerëzve që kanë vu ajtur nga një go ditje në tru kanë humbur shikimin para se të […]

Lajme

Etja për gjakderdhje ndaj shqiptarëve nuk ka pushuar, Kosova t’ia tregojë dhëmbët Serbisë

Zyrtarët serbë Ivica Daҫiҫ dhe Aleksandër Vulin së fundi kanë sulmuar sërish Kosovën me deklaratat e tyre kërcënuese. Ndaj këtyre deklaratave kanë reaguar zyrtarë të Kosovës, e po ashtu edhe ata të Bashkimit Evropian. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi Deklaratat kërcënuese nga ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ndaj serbëve që […]