Lajme

Nesër i jepet lamtumira e fundit kosovarit që vdiq në vendin e tij të punës në Zvicër

Vesel Avdylaj 32 vjeçar që vdiq në vendin e tij të punës në Zvicër do të varroset nesër në Zabërgjë të Klinës. Varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 13:00, kanë konfirmuar familjarët e tij.Vesel Avdylaj ka vdekur si pasojë e ngufatjes nga gazi në një fabrikë në Zvicër që merret me prodhimin […]

Lajme

“Ja kush e urdhëroi vrasjen e Besim Dajakut dhe Bekim Kastratit”, Mehmeti zbulon arsyet dhe drejton gishtin…

Më 19 tetor të vitit 2001, në një atentat të organizuar mbetën të vrarë Bekim Kastrati, gazetar i gazetës “Bota sot” dhe Besim Dajaku, pjesëtar i Sigurisë së Presidentit Rugova, si dhe u plagos Gani Geci, ish deputet i LDK-së. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON E kur kanë kaluar vite, vrasja e Bekim Kastratit dhe […]

Lajme

Deklaratë shokuese: “7 milionë dollarë të fondit “Vendlindja Thërret” nga Dino Asanaj në duar të Hashim Thaçit në SHBA”

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka bërë një deklaratë shokuese. Ai përmes një postimi në Facebook, ka paralajmëruar se nesër do të bëj publike shumë çka në lidhje me Dino Asanaj dhe Hashim Thaçin. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Miftaraj thotë se 7 milionë dollarë të fondit “Vendlindja Thërret” […]

Lajme

Fjalimi rrëqethës i Albin Kurtit, publikohet video ku dalin në pah “të zezat” e Haradinajt, Gucatit e Bujës…

Kjo ishte një prej seancave të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës e cila atë botë kishte zgjatur më orë të tera dhe kishte kaluar më fjalime, akuza e kundër akuza nga më të ndryshmet drejtuar ish-kryeministrit Kurti, para se ky i fundit të shkarkohej. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit lideri i […]

Lajme

E tmerrshme eshte kjo qe beri tash Qeveria Hoti , lajm i keq

Qeveria Hoti sot ka marrë vendim që në Bordin e Përkohshëm të ndërmarrjes ‘Trepça’ të rikthej si anëtar, Esat Pecin, i cili ishte shkarkuar nga Qeveria Kurti. Esat Peci ka qenë ish-asamblisti AAK-së në Mitrovicë, dhe ishte futur në Bordin e Trepçës pikërisht në kohën e Qeverisë Haradinaj. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON KALLXO.com ka […]

Lajme

Pas deklarimit të Kurtit,Kjo qe beri Biden do iu befasoje VIDEO

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, përmes një video-mesazhi në Facebook i pati ftuar shqiptarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ta votojnë Joe Biden për president në zgjedhjet presidenciale, duke potencuar se një votë për Biden, është një votë për të përforcuar vlerat e përbashkëta të drejtësisë, lirisë, vetëvendosjes dhe mundësive për […]

Lajme

Çfarë po ndodh me Shqipërinë? Ja cili është paralajmërimi që vjen nga Gjermania

Teksa në Shqipëri ka zhvillime shumë të forta politike, ku Komisioni i Ligjeve miratoi ndryshimet kushtetuese për hapjen pjesërisht të listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Zv. kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul deklaron se reforma zgjedhore duhet të miratohet nga Parlamenti pa ndryshime, ashtu siç […]

Lajme

Kaq e bukur është bërë gruaja e Albin Kurtit

Gruaja e ish kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, është shumë pak mediatike.Norvegjezes nuk i pëlqen vëmendja. Rita Augestad Knudsen, duket tamam nordike, e ftohtë, e pa imponueshme dhe tejet minimale.Bashkëshortja e një prej figurave më me ndikim në skenën tonë poltike, së fundi ka shkurtuar flokët dhe po duket me shumë stil. KLIKO REKLAMEN DHE […]

Lajme

Dy mërgimtarë që Ktheheshin nga Gjermania në Maqedoni kapen me 35 mijë euro, Ja çfarë ka ndodhur

Gjatë hyrjes nga Serbia në Maqedoninë e Veriut, në vendkalimin kufitar Tabanoc, organet doganore kanë zbuluar 35 mijë euro në një veturë me targa gjermane. Sipas autoriteteve, në veturë kanë qenë dy shtetas gjermanë, të cilët kanë thënë se paratë i kanë të perbashkëta. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Në pajtim me ligjin, atyre u […]

Lajme

Lajm prekes, Vdes kjo grua ne Gjilan , arsyja eshte shokuese

Një ngjarje e r ëndë ka t ronditur mbrëmë Gjilanin, pasi që një 19-vjeçare është gjetur e v arur në degën e një lisi, ku dyshohet se ka kryer vetëv r asje, raporton Gazeta Sinjali. Gazeta Sinjali mëson se bëhet fjalë për viktimën Arbesa Murseli Lipovica, për vdekjen e së cilës prokuroria ka nisur hetimet, […]