Ekskluzive

Mustafa Nano: ‘Gratë e Kosovës menxi skan pritur për të fjetur me Serb, kan shumë edhe fëmijë që babi nuk e din’?

E tepron Mustafa Nano (sipas burimit të lajmit nga shqip lajme). Ai, madje ka mbrojtur edhe më shumë deklaratën e tij. Nano, ka ngritur disa pyetje kur u pyet nga gazetari për deklaratën se “kosovarët kanë gj’ak ser’bi”. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi Nano nuk është zmbr’apsur nga deklarata e tij që […]

Ekskluzive

Driton Selmanaj – Vjosen nuk e don populli po LDK-ne Vjosa pa neve eshte asgje e shihni ne zgjedhje

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nuk beson që kryeparlamentarja Vjosa Osmani do të dalë nga LDK. Po ashtu, ai ka thënë se nuk beson që ajo do i merrte votat që i ka pasur në zgjedhje nëse nuk do të ishte bartëse e listës zgjedhore të LDK’së.Kliko […]

Ekskluzive

Përfundon mbledhja e Kryesisë së LDK-së, Abrashi jep lajmin e fundit, ky do te jete koalicioni

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Anëtari i kryesisë, Arban Abrashi ka thënë së në takim është diskutuar për zhvillimet e fundit politike. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi “Ka qene mbledhje e rregullt është diskutuar për zhvillimet e fundit, ka fjalë të mira për Qeverinë, është përshëndetur përafrimi […]