Ekskluzive

Gani Geci tregon si i bëri presion të bijës për tu bërë deputete, Marigona Gecin

“E kam shti unë. Nuk muj me rrejt se ajo nuk ka dashtë. E kam shti në politikë. Ajo më ka thanë: “Babë nuk dua, politika është një profesion jo i mirë dhe shumë i vështirë në Kosovës dhe unë nuk dua”, tha Geci në emisionin “Tete a tete me Adelinën”.KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON […]

Ekskluzive

Kjo qe tha Baton Haxhiu per Albin Kurtin do iu nervozojë VIDEO

Kryeminustri Avdullah Hoti tha se qeveria e tij po bënë punë shumë te mirë, vetëm në 100 ditet e para në qeveri ai tha se pothuajse gjithe rinia eshte futur në punë. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Hoti tha: ‘E kemi ulur papunsine shume, gjithë rinin e kemi futur në punë vetem në 100 ditet […]

Ekskluzive

Zyrtare, Vjosa Osmani hap parti te re, ja si quhet VIDEO

“Ka pas ndikim të madh, më kanë mbështetur në çdo kohë dhe çdo rrethanë pavarësisht se sa e vështirë ka qenë ajo. Jemi duke diskutuar në ndërtimin e një iniciative qytetare, e cila do të bashkojë njerëzit që kanë integritet dhe profesionalizëm. Këto janë dy kritere të thjeshta. Nuk është se jemi duke parë si […]

Ekskluzive

Nuk do ta besoni se cila kengetare nga Kosova ishte ne atenatin nga Kolonel Krasniqit

Ish-ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Kolonel Ahmet Krasniqi është vrarë në Tiranë më 21 shtator 1998. Derisa kanë kaluar 22 vjet nga vdekja e tij, ende nuk është zbardhur ky rast. Rreth vdekjes së tij, në emisonin N’Konak ka folur këshilltari i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Flamur Gashi. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Gashi […]

Ekskluzive

Bekim Jashari jep nje lajm te madh nga Skenderaji

“I ka dek nana haraqit në Skenderaj, duhet me ua hap rrugën investitorëve vendor dhe të huaj”, është frazë që kryetari Jashari disa herë e ka përmendur nëper intervistat e tij publike.Në kuadër të hapjes së vendeve të reja të punës,Krytari Bekim Jashari që nga dita kur mori timonin e Skenderajt, ka përmendur një park […]

Ekskluzive

Erdhi lajmi më i madh për hapjen e kufijve, ata janë gati që ta lejojnë qarkullimin nga kjo datë!

Ju mund të bëni gati valixhet tanimë, sepse erdhi lajmi më i madh që ishte ndonjëherë për hapjen e kufijve, ata janë gati që nga kjo datë të lëshojnë qarkullimin e njerëzve nëpër kufijtë e Evropës, pa karantinë dhe pa test. Favoritë për hapjen e kufijve është Greqia me Shqipërinë, Italia, Gjermania, Slovenia si dhe […]

Ekskluzive

Pamje te renda, sapo u arrestua ky person shume i njohur ne Prishtine VIDEO

Njësia Speciale në Prishtinë ka arrestuar disa persona para pak minutash te “Rrethi i Flamurit”. Media ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi Në video shihet një grumbull i madh i Njësisë Speciale duke kryer kontrolla disa veturave, me ç’rast operacioni pëfundoi me ca të arrestuar. Kliko […]

Ekskluzive

Degradon debati mes Tomë Gashit dhe Milaim Zekës, përdoren fjalë banale, drogë… VIDEO

Ka degraduar sot debati mes avokatit të njohur, Tomë Gashi dhe ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Mialim Zeka. Zeka në një lidhje direkte ka dashur ta sqaron akuzat e bëra nga Tomë Gashi se Zeka ka thënë se “UÇK’ja ka kryer krime”. Derisa Zeka ishte duke folur, Gashi ka ndërhyrë dhe ka ardhur reagimi i […]

Ekskluzive

Tomë Gashi e shokon me kete qe i tha Milaim Zekës! VIDEO

Avokati Tomë Gashi ka thënë se nuk do të preferonte një debat televiziv me Milaim Zekën, pasi sipas tij ai e sjellë situatën që ta rrahësh. Por, nëse do të përballjen me të Gashi tha se do ta rrahte e shkoqte sikurse Frashër Krasniqi. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi “Nuk dal në […]