Ballina

Lajm i mirë për mësimdhënësit ja qfare po ndodh

Lajm i mirë për mësimdhënësita “Shujta parashihet në kontratën kolektive të arsimit, që është nënshkru dhe është në fuqi dhe ka qenë që niveli komunal t’i ndajë këto mjete për secilin mësimdhënës, është fjala për 2 euro për ditë mësimi, por edhe pse secila komunë është njoftuar i kemi lutur që të bëj planifikime buxhetore, […]

Ballina

Bajqinovci: Driton Selmanaj e ka vendin në Beograd e jo në Qeverinë e Kosovës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, thotë se nuk do ta lejojnë në Kuvendin e Kosovës zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj, për shkak të deklaratave të tij për personat e pagjetur. I ftuar në emisionin “Frontal” në T7, Bajqinovci tha se Selmanaj e ka vendin në Qeverinë e Beogradit dhe jo në Qeverinë e Kosovës.“Ai njeri që […]

Ballina

Sheshel: Nuk ka rrugë tjetër, ushtria serbe duhet të kthehet në Kosovë (Video)

Kryetari i Partisë Radíkale Serbe (SRS), krímíneli Vojislav Sheshel ka kërkuar që ushtria serbe të futet në Kosovë. Sheshel në televizionin serb “TV Happy” ka folur për ndalimin e hyrjes në Kosovë të nënkryetarit të Beogradit, Goran Vesiq, duke thënë se ushtria serbe duhet të hyjë në Kosovë mé póshté ndíqní vídeón nga sheshel.

Ballina

Shengyl Ismaili i ka disa fjalë për Adriana Matoshin

Aktorja e njohur Shengyl Ismajli, është njëra ndër aktoret më të mira në vend, këtë e kanë dëshmuar shfaqjet e shumta, filmat e njohur shqiptar që aktorja ka marrë pjesë, e padyshim talenti i saj ka bërë që ajo të gëzojë sot suksesin që ka. Së fundmi ajo ka qenë e ftuar në emisionin “ […]

Ballina

Mjekja shqiptare në Gjermani tregon pagën dhe kushtet e punës atje

Kjo është kirurgeja shqiptare, Marsela Ceno, nga Shqipëria, në Gjermani. Në vitin 2010 përfundoi studimet në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë dhe ishte gati për të nisur specializimin. “Në fillim vendosa ta provoj në Shqipëri, të kandidoja për specializim. Nuk funksionoi, ndaj ndava mendjen të shkoja në Gjermani. Ishim një grup prej 26 vetash që […]

Ballina

E rend kjo:Ramush Haradinajt i ndodh me e keqja

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka lajmëruar përmes një postimi se nëna e tij, Rukë Haradinaj është operuar në zemër. Ajo ka bërë zgjerimin e arteries dhe e ka vendosur stendën, transmeton Indeksonline. Ish-kryeministri ka lajmëruar se nëna e tij tash është në gjendje stabile dhe se me sukses po e kalon këtë krizë. Postimi […]

Ballina

Ibrahim Tatlises ia pIas vajit në emision, kjo ishte arsya e përlotjes së këngëtarit ! (VIDEO)

Pas pauzës 9 vjeçare, Ibrahim Tatlises ka vazhduar me episodin e dytë të “IBO Show”. Në episodin që u transmetua mbrëmë, dueti i Ibrahim Tatlises dhe Hulya Avşar bëri bujë në mediat turke. Dueti i këngës “Mavi Mavi”, të cilën Ibrahim Tatlises këndoi me Hulya Avşar magjepsi publikun. Nuk kaloi pa u vënë re që […]

Ballina

Zbulohet gjithqka :Kush e v rau Xhemajl Mustafën?

Më 23 nëntor të vitit 2000 u vra Xhemail Mustafa. Vrasja e Xhemajl Mustafës është nga më tronditëset, sepse, ishte bashkëpunëtori me i afërt i Presidentit Historik Ibrahim Rugova dhe zëdhënësi më besnik i idealeve rugoviane, prandaj, vrasja e Xhemës ka qenë e dyfishtë, sepse ia ka dobësuar krahun personalisht Presidentit Rugova. Njeriu i dijës, […]

Ballina

Nuk e keni parë moti kohë? Fotot fundit të Shkurte Gashit djegin rrjetin (FOTO)

Nuk e keni parë moti kohë? Fotot fundit të Shkurte Gashit djegin rrjetin (FOTO) Shkurte Gashi është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera për publikun shqiptar, sidomos gjatë këtyre viteve të fundit, shkruan Gazeta Blic.Edhe pse në fillim të karrierës nuk ishte edhe aq e njohur për publikun, Shkurta tashmë shquhet për pamjen dhe elegancën […]