Ballina

Elez Blakaj lajmërohet pas shumë kohësh, tregon se kush duhet të votohet

Ish-prokurori Special, Elez Blakaj është bërë i gjallë pas një kohe të gjatë. Blakaj ka thënë se ka ardhur koha që në zgjedhjet e 14 shkurtit, qytetarët të zgjedhin njerëz me integritet, sepse kjo është një garancë se mund të kemi vullnet politik për reforma dhe përkrahje serioze në drejtësi. .K liko reklamen dhe shiko […]

Ballina

Nis të zbulohet lista e Osmanit brenda VV-së, djali i themeluesit të LDK-së do të jetë kandidat për deputet

Sot u nënshkrua koalicioni para-zgjedhor i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Iniciativës së Vjosa Osmanit..K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Media ka mësuar se njëri nga kandidatët për deputetë nga Iniciativa e Vjosa Osmanit në listën me LVV-në është, Dardan Velija. Ai është djali i themeluesit të LDK-së, Islam Velisë.Eksperti Dardan Velija i bashkohet […]

Ballina

Ky është shkaku i aksidentit në Rrugën e Kombit, ku humben jetë katër persona

Në aksidentin e ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor Rrubnik-Rrëshen, ku një automjet ‘Citroen’ me të cilën udhëtonin një familje nga Kosova u përplas me kamionin, i cili drejtohej nga shtetasi i Kosovës Isa Ishala, kanë humbur jetën 3 persona të familjes Avdija dhe një i afërm i tyre..K liko reklamen dhe shiko videon e […]

Ballina

Kurti e refuzoi, por dikush tjetër nga VV-ja e fton në debat televiziv Enver Hoxhajn

Teologu Mustafë Bajramu i aderuar së fundmi në Lëvizjen Vetëvendosje e ka ftuar në debat televiziv kandidatin për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhajn..K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Mustafa ka kërkuar nga Hoxhaj të sqarohet lidhur me vendimin administrativ për ndalimin e mbulesës së vajzave nëpër shkolla, në kohën […]

Ballina

Per te gjitha grupmoshat, por me se shumti moshes 50 vjec e siper : Konsumojeni per 30 dite me rradhe dhe do te mbeteni pa fjale nga rezultatet

Per te gjitha grupmoshat, por me se shumti moshes 50 vjec e siper : Konsumojeni per 30 dite me rradhe dhe do te mbeteni pa fjale nga rezultatet.Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është një nga erëzat më […]

Ballina

Kombinimi Që Shëron Venat Me Variçe Përgjithmonë, Mos E Humbisni, Shume Efikase!!!

Mos harroni të hani ushqime të ekuilibruara dhe të freskëta sipas këtij përkufizimi. Ju jo vetëm që mund të hani, por edhe të ushtroni me zell dhe të hani një dietë të ekuilibruar për të eleminuar venat me variçe..K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Përbërësit thelbësorë për të hequr qafe trashëgimtarin me […]

Ballina

Nuk bën ta humbisni! Ja çfarë thotë Kur-ani për dëborën

Në Kuran, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani nuk e përmend dëborën, pasi ai u drejtohet arabëve të cilët nuk e njihnin borën..K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Vetëm ata që merreshin me tregti dhe udhëtonin drejt vendeve ku binte borë, e dinin […]

Ballina

l Riu 16-Vjeç I Thotë Lamtumirë Familjes Përpara Operacionit Të Trurit – Moment Që Te Dridh Zemrën

I Riu 16-Vjeç I Thotë Lamtumirë Familjes Përpara Operacionit Të Trurit – Moment Që Te Dridh Zemrën Mjekët ishin të shqetësuar pasi skanimet zbuluan se ai kishte pësuar një rrjedhje të gjakut në tru. Duke kaluar rezultatet me Xhorxh dhe familjen e tij, një doktor tha: “Ju keni një mpiksje të konsiderueshme. Ajo që ne […]

Ballina

Për Çka Përdoret Aspirini..? Mesojeni Njehere e Pergjithmone..!?

Përfitimet e aspirinës tejkalojnë lehtësimin e përkohshëm nga ethet dhe dhimbjet. Shumica e njerëzve e dinë që aspirini mund t’ju mbrojë nga një sulm në zemër ose goditje në tru, nëse merret si duhet..K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Hulumtimet sugjerojnë se mund të zvogëlojë rrezikun e disa kancereve dhe sëmundjes së […]

Ballina

Paralajmërohet kthimi i Ish Presidentit Hashim Thaçi, ai pritet që të kthehet në…

Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill. Këto komente ai ka thënë në emisionin Pressing në T7. “Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në prill”, ka shkruar ai. Tutje ai ka thënë se në historinë e Kosovës janë vetëm dy figura që do të futen në […]