Rajoni

Vuçiq: Shqiptarë mos u mashtroni, nuk do t’a merrni atë që doni

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se shqiptarët po mashtrohen nëse presin që ëndrrat e tyre të bëhen realitet, pasi Serbia nuk do t’u japë shqiptarëve atë që duan. Mediat në Serbi shkruajnë se Vuçiq ka thënë se shqiptarët vazhdojnë të fyejnë Serbinë dhe Beogradin. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi “E […]

Lajme

Turqia do t’a arm atosë Serbinë me sistemin më të fuqishëm të dronëve

Një delegacion i shtetit serb ka udhëtuar sot drejt Anakarasë, ku do të lidhë një marrëveshje për blerjen e disa dronëve luftarakë të njohur me emrin “bajraktar”. Sipas medieve të Serbisë, ministri i Financave në Serbi Sinisha Mali, dhe zëvendësministri i Mbrojtjes për burime materiale, Nenad Milloradoviq kanë udhëtuar për në Turqi. Kliko reklamen dhe […]

Rajoni

E mbani mend Madonna shqiptare? Nuk do të besoni sa ka ndryshuar…

Dikur e therrisinin Madona Shqiptare.Ajo ishte e njohur pas viteve 90 me kenget dhe look e saj te bukur dhe estravagante. Por pas kaq shume vitesh ajo nuk ka ndryshuar vetëm jetë por cdo gje. Pamja e saj e re nuk ka thuajse asgjë të përbashkët me atë të më shumë se një dekade më […]

Lajme

E pabesueshme! Nusja mendoi se iu shkatërrua dasma, mahnitëse çfarë i ndodhi

Dita më e madhe në jetën tonë është dita e dasmës. Dasma merr disa muaj kohë për t’u përgatitur, derisa të vijë dita. Çdo nuse tenton që ta krijojë dasmën e ëndrrave dhe lutet që gjithçka të shkojë mirë. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi Prej fustanit e deri tek muzika, të gjithë […]

Lajme

E Donte Me Gjithë Shpirt Dhe I Bleu Unazën E Fejesës, Por Ajo E La Dhe Tha: E Lashë Budallanë Si Mund Të Martohem Me Një Njeri Që Më Bleu Një Unazë Të Tillë?!

Këtë histori e ka bërë ” Daily Mail ”. Djali i ri nuk ka pasur më shumë para se të blinte një unazë të dashurisë së tij dhe me aq mundësi sa të mund të blesh një. Por ajo jo vetëm që është la, por edhe e postuar foton e unazës në rrjetin social dhe […]

Rajoni

Zgjohet Nga Kom’a 78-Ditore Dhe Zbulon Se Bashkëshorti Ishte Lidhur Me Nënën E Saj

Nëna dhe burri i saj kishin krijuar një lidhje, dhe më vonë ata u martuan. “Nëna ime shkonte në shtëpinë time për të ndihmuar burrin dhe djalin tim ndërsa isha në spi tal. Në ato katër muaj ndërsa po luf” toja për jetën time, burri im më vizitoi dy here, ndërsa nëna ime asnjëherë. Kliko […]

Lajme

Lajm I Mirë Për Shqiptarët Që Jetojnë Në Austri: Familjet Me Tre Fëmijë Do T’i Marrin Nga Afro 2100 E’uro

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, e ka “liruar dorën” e buxhetit qeveritar, duke subvencionuar në mënyra të ndryshme për të ndihmuar familjet në Austri kundër krizës ekonomike me C0v id ”19. Përveç 450 euro shtesë për të gjithë ata që janë të lajmëruar në Entin e Punësimit(AMS) nga 1 maj – më 31 gusht dhe uljes […]

Lajme

“Thaçi po pengon procesin e zgjedhjeve në Podujevë, po i bën favor LDK-së”

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se pas hapjes që është bërë në vend lidhur me pandeminë e COVID-19, nuk ka më asnjë arsye që procesi zgjedhor për kryetar të komunës të vonohet edhe më. Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi “Ne si subjekt politik […]

Lajme

Driton Selmanaj – Ma e mir osht Lista Srbska se Vetevendosja besomni mua o popull

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se Lista Serbe është më bashkëponuese se Albin Kurti dhe deputet e Lëvizjes Vetëvendosje. Selmanaj tha se Lista Serbe i’a don të mirën Kosovës e jo Albin Kurti. / Kliko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi Ma shum mendon Lista Serbe për Kosovën sesa […]

Lajme

Driton Selmanaj – Vjosen nuk e don populli po LDK-ne Vjosa pa neve eshte asgje e shihni ne zgjedhje

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nuk beson që kryeparlamentarja Vjosa Osmani do të dalë nga LDK. Po ashtu, ai ka thënë se nuk beson që ajo do i merrte votat që i ka pasur në zgjedhje nëse nuk do të ishte bartëse e listës zgjedhore të LDK’së. […]