Lajme

Lajm i rende na vjen nga Aeroporti Adem Jashari atje po ndodhe dicka e papritur

Në media sonte është raportuar rreth aterrimit të një aeroplani special nga Holanda në Aeroportin e Prishtinës. SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive Mediat kanë dyshuar se ky aeroplan është i Gjykatës Speciale, madje për këtë kanë kontaktuar edhe me Zyrën e Prokurorit të Specializuar, për t’i pyetur rreth kësaj çështje, megjithatë zëdhënësi Christopher Bennet, […]

Lajme

Djali me fuqi ‘mbinatyrore’ zbulon diçka të frikshme: Njerëzimi di ende shumë pak!

Ky djalë rus pretendon se pak muaj pasi lindi nisi të fliste, teksa kur mbushi 2 vjeç, habiti mjekët dhe prindërit e tij me aftësinë për të shkruar, lexuar dhe vizatuar më mirë se një i rritur. SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive Sot ai rikthehet me një pretendim akoma më të bujshëm. Tashme 20-vjeç, […]

Ballina

Thaçi: Për të mirën e vendit, unë duhet të vazhdoj të jem president..(VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë të dhënë për mediat e Shqipërisë ka thënë se për të mirën e vendit ai duhet të vazhdoj të jetë në pozitën e presidentit..SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive “Duke e parë gjendjen aktuale në Kosovë, unë duhet të vazhdoj të jem president i vendit. Kurse Albin […]

Lajme

Valon Syla: ”Le të vijnë ata primitivat, le t’naj bojn një qeveri, me na kaII krejt..(VIDEO)

Analisti politik., Valon Syla po vazhdon të tallet me diasporën shqiptare. Ai duke u tallur përmes një postimi në Facebook ka thënë se është mirë që diaspora me e bo një qeveri që e shpëton vendin..SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive “Le të vijnë t’naj bojn një qeveri, me na kaII krejt. Ata janë njerëz […]

Lajme

Haziri: Me Isën president dhe Hotin kryeministër, do të jemi vendi më i fuqishëm në Evropë..(VIDEO)

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri përmes një interviste ka thënë se Isa Mustafa e meriton të jetë president i Kosovës pasi që ka diturinë dhe përvojën e duhur politike. Sipas tij, nëse Isa bëhet president, do të ishte një hap përpara për Kosovën..SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive “Me Isën president dhe Hotin kryeministër, do […]

Lajme

Ramiz Kelmendi: ‘Mos Iargohi nga Kosova, por ejani punoni në ETC.’ – (VIDEO)

Biznisemeni i njohur Ramiz Kelmendi gjatë intervistes së mbremshme ka pasur një apel për rinin e Kosovës që po largohen drejt vendeve të perendimit. Kelemendi ju tha të qendroni në Kosovë.SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive ‘Unë i them rinis të rrijn në Kosovë dhe të vijnë të punojn në ETC, pagat do ti rrisim […]

Lajme

Shteti këngëtarëve duhet të na jep nga 5 mijë euro në muajt si ‘Ndihmë’ derisa të kalon virusi

Ramadan Krasniqi i takon grupit të skeptikëve që nuk i besojnë ekzistencës së koronavirusit.SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive Ai në Klan Kosova deklaroi se nuk beson në koronavirus dhe thotë se numri i vdekjeve përpara ka qenë më i madh nga sëmundjet tjera. “Grip ka pasë çdoherë. SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive

Lajme

DHIMBJE: Ju kujtohet Dreni i cili luante me Cimën dhe Lecin, ja çfarë ndodhi sot me të

‘Dren Kurumlia’, ky ishte emri i djaloshit i cili aktronte bashkë me Cimën, Lecin, Hasan Kungjin, Fizzën dhe aktorë të tjerë, shkruan Gazeta NewBorn.SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive Dreni kishte luajtur role të ndryshme në humore të ndryshme me artistët e lartë cekur.Qysh në moshë të re, ai kishte filluar ta zhvilloj talentin e […]

Lajme

Pas 20 vitesh zbulohet nje gje e rende per Adem Jasharin , kjo i ndodhi para 20 vitesh

Halil Geci i cili njihet për shkrimet e shumta e të guxímshme dhe shumë dometh ënëse karshi rrugëtimit që po kalon Kosova nga politikanet e papërgjegjshëm duke i sjellë Kosovës marrëveshje të dë mshme.SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive Ai flet se si u bojkotua nga LPK-ja Adem Jashari duke mos i afruar as një […]

Lajme

Nuk do ta besoni, ja çka ka punuar Shkurte Fejza para se të këndonte! (Video)

Të ftuara në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, dy vajzat e mëdha të këngëtares Shkurte Fejza, Gresa dhe Besiana Behluli, u bënë pjesë e një sfide mjaft interesante për të zbuluar se cila prej tyre e njihte më shumë të ëmën. SHTYPE REKLAMEN dhe shiko videon ekskluzive Në një prej pyetjeve, vajzat duhet të […]