Ballina

Vjosa Osmani “Dridhë” Gjithë Kosovën Me Këtë Deklaratë

Vjosa Osmani, u.d së presidentes së Kosovës, bëri të ditur se po konsolidohet një listë, e cila sipas saj do të për.mbajë njerëz me integritet, me të cilën do të garojë në zgjedhjet, të cilat Osmani beson se do të mbahen së shpejti. K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Osmani tutje tha […]

Ballina

Njeriu i parë i Hashim Thaçit thotë se Kurtit do t’i publikohet veprimtaria kundër UÇK-së

sh-kryeministri, Albin Kurti në një intervistë kishte thënë se “Hashim Thaçi ka kënduar në Gjykatën Speciale për katër ditë si bilbil”, ndërsa ky i fundit është përgjigjur rreth kësaj deklarate, duke thënë se nuk merret me lajthitjet e tij.K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Madje do vijë koha kur atij do t’i […]

Ballina

ALBIN KURTI: Erdhi dita, bëhuni gati qytetarë të Kosovës ta çlirojmë vendin!

Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka kërkuar që zgjedhjet të shpallen sa më shpejt, derisa po pritet edhe vendimi përfundimtar nga Gjykata Kushtetuese. K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Gjykata foli, dhe derisa presim vendimin përfundimtar, ne nuk duhet që të vonojmë shpalljen e zgjedhjeve të reja për të rikthyer legjitimitetin e […]

Ballina

E fundit Vjosa Osmani presidente – Eksperti amerikan tregon pse ajo duhet të drejtojë shtetin në 5 vitet e ardhshme

Aktualisht vendi po drejtohet nga ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani, e cila këtë post mund ta mbajë deri në gjashtë muaj. Emri i saj edhe më herët është lakuar për postin e presidentes së vendit. Të përshtatshme për këtë pozitë, kryeparlamentaren e Kosovës, e sheh edhe Alon Ben-Meir, profesor dhe ekspert amerikan për […]

Ballina

Mediat serbe: Janë 71 dëshmitarë që do të dëshmojnë kundër Thaçit në Hagë

Gjykatësi i Dhomës së Specializuar të Kosovës në Hage iu ka dhënë statusin e mbrojtjes 71 dëshmitarëve të prokurorisë që do të dëshmojnë në procesin kundër Hashim Thaçit dhe drejtuesve të tjerë të UÇK-së të akuzuar për krime lufte në Kosovë në periudhën 1998 dhe 1999, ka njoftuar “Tanjug”.K liko reklamen dhe shiko videon e […]

Ballina

Shokohet Prizreni ka edhe te vdekur VIDEO

Ka ndërruar jetë njëri nga personat që ishte pjesë e aksidentit rrugën “Besim Shala” në Prizren. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar Shaban Osmanollaj. Ai vdiq në mëngjesin e sotëm. Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet që aksidenti ka ndodhur mes dy veturave.K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ “Rr. Besim Shala, […]

Ballina

Detaje se si u gjet i vdekur ish-pjesëtari i Policisë, Fadil Syleviqi (Pamje)

Trupi i Fadil Syleviqit, ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës, nuk u tërhoq deri në orët e mbrëmjes. Ai u gjet i vdekur në një terren të vështirë në malet e Badovcit, prandaj u desh edhe intervenimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës për ta tërhequr trupin.K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Sipas […]

Ballina

Osmani e Kurti bashkuan forcat, profesori jep parashikimin: Ja kush do të fitojë – ‘zbulon’ mënyrën se si Osmani mund të vije në krye të shtetit

Tashmë është konfirmuar se lideri i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti synon postin e kryeministrit, ndërsa, ish-nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, synon postin e presidentes së Kosovës. Osmani aktualisht është u.d. si presidente e Kosovës. K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ Osmani dje edhe zyrtarisht iu bashkua garës zgjedhore në një listë me […]

Ballina

Vjosa Osmanit dhe Ramush Haradinajt u del një kundërkandidat për postin e presidentit

Seremb Gjergji e ka shpallur kandidaturën e tij për president LIVE në emisionin Edicioni i Analizës. “Zyrtarisht prej sonte jam kandidat në qoftë se kemi zgjedhje të lira. Nëse ka zgjedhje të lira me kokërr, me votë”.K liko reklamen dhe shiko videon e ketij shkrimi⬇️⬇️ “Sepse përmes kuvendit vërtet nuk është as e natyrshme më, […]

Ballina

Fushatnaja dezinformuese kundёr Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Ka vite qё ndaj Allbin Kurtit dhe Vjosa Osmanit zhvillohet njё fushatё e organizuar dezinformimi, por ajo u intensifikua, sidomos, pas zgjedhjeve tё 6 tetorit 2019, kur ata rezultuan si politikanёt mё tё votuar tё Kosovёs, pёr t’u kthyer nё fushatnajё, kёto ditё, me shpalljen e zgjedhjeve tё parakohshme parlamentare, tё cilat do tё mbahen […]