Lajme

Hashim Thaçi: “Unë e bëra Kosovën shtetë, por disa po harrojn shpejt.” (VIDEO).

Presidenti i Kosoves, Hashim Thaçi gjate konferences se sotme beri me dije se punimet ne Deçan do te vazhdojn pa asnje ndales. Me tutje i pari i vendit tha KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Une e bera Kosoven shtet, por disa po harrojn shpejt, po mos te isha une, Kosova do ishte pjese e Serbis. […]

Lajme

Ramush Haradinaj: Une president e Hoti kryeminister, do ta bejme Kosoven si Zvicra..(VIDEO)

Kryetari i AAK-se dhe ish-kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj beson se nese zgjidhet president do te ishte nje gje e mire per Kosoven. Po ashtu beson se me Hotin si kryeminister, do te benin pune te mira per Kosoven.. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON “Une president e Hoti kryeminister, do ta bejme Kosoven si Zvicra. […]

Show Biz

Arta Nitaj: ‘Unë në çdo IokaI kur hy në Kosovë, nuk paguaj asgjë,.’ – (VIDEO)

Modelja e njohur Arta Nitaj mbrem ka qenë e ftuar tek emisioni i Luana Vjollcës, Arta foli rreth jetës së saj private dhe pubIike, madje ajo tha se kudo që shkon brenda Kosoves nuk e fut asnjëherë dorën tek kuIeta. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON ‘Jo unë nuk paguaj asnjëherë, në cdo vend që shkoj […]

Lajme

Kur pritet të bie borë në vendin tonë?- Flet me në fund Sylë Tahirsylaj!

Javën tjetër do të ketë reshje me intensitet të ulët, këto reshje kanë një efekt pozitiv për të mbjellat vjeshtore por njëkohësisht për të rritur edhe nivelin e lumejnve dhe liqejve”Ndërsa sa i përket reshjeve të borës, Tahirsylaj ka thënë se ato pritet të bien në lartësitë prej 2000 deri 2200 metra, që janë normale […]

Lajme

Kurti: Me mua në qeveri, çiftet e sapomartuara do të marrin nga 1000 euro dhe nga një..(VIDEO)

Kurti: Me mua në qeveri, çiftet e sapomartuara do të marrin nga 1000 euro. Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një premtim për gjithë edhe qytetarët edhe pse nuk ka zgjedhje. Ai ka vendosur që t’i gëzoj gjitha çiftet që do të martohen kur të vijë ai në qeveri.. “Kur të vij unë qeveri, […]

Lajme

Gani Geci befason të gjithë me këtë deklarat: Po të mos ishte lufta në Kosovë, sot do të isha…

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka folur edhe për kohën kur ai ishte nxënës.Vetën ai e ka përshkruar si nxënës i shkëlqyer dhe i urtë.Ai, në Kanal10, ka thënë se nëse nuk do të ndodhte lufta, nuk do të ishte ky që është, por do të ndiqte rrugën e artit.‘Unë kam qenë […]

Lajme

E dhimbshme: Halil Kastrati ja dha lajmin për ndertimin e shtepis, ajo qe i ndodhi me pas eshte e dhimbshme

Shpresa Krivaqa, 46 vjeçarja nga Ferizaji, e kishte sakrifikuar veten për familjen dhe hallin e vetëm e kishte ta ketë një shtepi për familjen e saj.Ajo iu gëzua shumë lajmit që para disa dite ia dha humanisti Halil Kastrati, se po bëhej me shtëpi.Por pak ditë pasi ju kumtua ky lajm, Shpresa ndërroi jetë, raporton […]

Show Biz

Mbesa e Shyhretes do t’ua heq trurin me pamjet e fundit (Pamje eksluzive)

Elira Martinaj është mbesa e parë e këngëtares Shyhrete Bëhluli.Elira, më nuk është vogëlushja simpatike e dikurshme, ajo eshte super joshese. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Elira, deri para pak kohësh e kishte private adresën në Instagram, ndërkaq tani e ka hapur dhe bërë publike, me ç’rast po ndiqet nga shumë njerëz kureshtar.. Elira, në […]

Lajme

Tronditet skena politike, Vdes ish ministrja e drejtesis VIDEO

Në vitet 2001 dhe 2006 ka mbajtur edhe postin e ministres së drejtësisë gjatë qeverisë Zi në politikën italiane. Është ndarë nga jeta Jose Santelli, president e rajonit të Kalabrisë. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON Politkanja, pjesë e Forza Italia, është gjetur e pajetë në banesën e saj në Cosenza gjatë natës së shkuar, shkruajnë […]

Lajme

Hoti: “Rinia duhet me punu edhe per 200 euro, me i kontribu shtetit ”

Hoti: “Rinia duhet me punu edhe per 150 euro, me i kontribu shtetit se fajet i keni ju që..” Kryeministri i Kosoves, Avdullah Hoti ka kritikuar rinin e Kosoves mbreme ne nje interviste qe pati per televizionet kosovare. Ne kete interviste ai u shprehe se rinia kosovare s’po punojn.. KLIKO REKLAMEN DHE SHIKO VIDEON “Rinia […]