Category: Receta

Ndoshta prindërit vazhdojnë rutinën e mëngjesit me vezë, salsiçe dhe palapeta shtëpie, por në botën e sotshme, a ka ende dikush që ha mëngjesin në tavolinën e shtëpisë? Ka më shumë shanse t’ia bëni telefonit “snooze” disa herë derisa zgjoheni…

Read more

Kjo është një shpikje nga Natalia Rose, drejtoreshë nutricioniste në Elizabeth Arden Red Door Spa. Një recetë e vogël që synon përmirësimin e qarkullimit, heqjen e toksinave, pastrimin e gjakun dhe largimin e yndyrnave kokëfortë. Përbërësit: ½ filxhan lëng limoni…

Read more

Në ndryshim nga bakllavaja, e cila njihet zyrtarisht si ëmbëlsira e festave qofshin këto me karakter fetar apo Viti i ri, sheqerparja është një nga ato ëmbëlsira që mund ta bëni në çdo moment. Sot kemi sjellë për ju versionin…

Read more

Që të dy përbërësit e cekur në titull mund të gjenden në markete edhe në stinën e dimrit. Përbërësit për tavë 24 cm: 7 mandarina bio, dy prej të cilave për zbukurim ● 125g gjalpë i butë në temperaturë ambienti…

Read more