Vjen nje perkrahje e fuqishme per Albin Kurtin

Qytetarët janë aktivizuar më shumë se kurrë pas rrëzimit të Qeverisë së Albin Kurtit mbrëmë.Kurti sot në një postim në Facebook, ka konfirmuar se do të vazhdojë të punojë si kryeministër në detyrë, për ta luftuar pandeminë e Koronavirusit.

“Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Jo se e kemi ditur, gjithsesi e morëm vesh”, ka shkruar ai ndër tjerash, duke paralajmëruar rikthimi e tij.

Ky postim i Kurtit, ka marr rreth 70 mijë pëlqime dhe mbi 10 mijë komente.

Pothuajse të gjithë komentuesit, i kanë dal në përkrahje Kurtit, të cilit i kanë premtuar se do të fitojnë edhe më bindshëm në zgjedhjet e reja./BS/.Shtype relamen per te pare videon eksklzuive vetem per ju!