Hoti e trondit Abazin

Dy zëvendësat e Albin Kurtit, Haki Abazi i Vetëvendosjes dhe Avdullah Hoti, tashmë i shkarkuar, kanë nisur një përplasje të ashpër mes vete. Hoti e quan njëri të lig dhe thotë se është i lumtur që nuk e kanë pranuar në LDK..Shtype relamen per te pare videon eksklzuive vetem per ju!

Ish-zëvendëskryeministri, Abdullah Hoti, i është përgjigjur akuzave që sot ia bëri, zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi.

Hoti ka shkruar në Facebook se është faji i shefit të Abazit dhe atij vetë, që nuk zgjati qeverisja e përbashkët mes LDK’së e LVV’së.

Zv.kryeministri, që u shkarkua mbrëmë nga Kurti, thotë se Abazi i ka lutur ta pranojnë në LDK para dy vjetve, por thotë se nuk e kanë pranuar, dhe për këtë, Hoti është i lumtur..Shtype relamen per te pare videon eksklzuive vetem per ju!