“Nuk iki nga parlamenti pa parë Thaçin në burg”, pse nuk e rrëzon qeverinë Kurti ministri i LDK-së

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë që të mos rrëzohet qeveria.Shtype relamen per te pare videon eksklzuive vetem per ju!

Anton Quni ka thënë se nëse Kryeministri Kurti e rivlerëson edhe njëherë kërkesën e kryetarit Mustafa për kthimin e Agim Veliut në detyrë atëherë ai do të bisedojë me deputetët dhe kryetarin e LDK-së, për tërheqjen e mocionit.

Por ministri i LDK-së dhe një nga figurat më të njohura të Betejës së famshme të Koshares, çka shenjoi edhe thyerjen e kufirit shqiptaro-shqiptar gjatë luftës në Kosovë, mbahet mend edhe për një fjalim tejet të fortë më herët në parlamentin e Kosovës.Shtype relamen per te pare videon eksklzuive vetem per ju!