Haziri e zbulon për herë të parë, jep detaje se ku filloi përplasja në mes Hashim Thaçit dhe Azem Sylës me Behajdin Allaqin

Analisti politik, Nexhat Haziri, përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë një koment lidhur me fillimin e përplasjeve në mes Thaçit dhe Sylës me Behajdin Allaqin.

Haziri tregon se në mbledhjen e Kollarës, përveç delegatëve të tjerë, aty kishin marrë pjesë edhe Hashim Thaçi e Azem Syla, të cilët sipas tij, në këtë takim kishin debatuar ashpër me Behajdin Allaqin, njërin ndër figurat udhëheqëse të LPK- së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *