E FUNDIT: Kosnett pas takimit: U “pajtuam” me Isa Mustafen, qe ky të jetë “Kryeministri” i ri

Pas vizitës që ambasadori amerikan Philip Kosnett bëri në LDK, kjo e fundit lëshoi një komunikatë për media. Aty thuhet se Kosnett ftoi udhëheqësit politikë ta formojnë qeverinë e re e cila sa më parë do të përmbushë mandatin e votuesve. Përpos kreut të LDK-së, Isa Mustafa, në takim me ambasadorin amerikan kanë qenë edhe nënkryetarët Lutfi Haziri, Agim Veliu dhe Vjosa Osmani. Kosnett ka treguar edhe njëherë se nuk i intereson se kush bëhet kryeministre, ai kërkon që bëhet qeveria sa me shpejt, PRIT 5 SEKONDA DHE Shtype relamen dhe shiko pamje ekskluzive vetem per ju

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *